„O czym są te łzy….”

Rozmowa, szczery i bezpośredni kontakt na co dzień, delikatność w przekazywaniu uwag na temat zachowania dziecka, szacunek do rozmówcy – to podstawa udanej komunikacji i współpracy. Przedszkola i szkoły mają różne systemy kontaktów z rodzicami, a w dobie tak trudnych sytuacji związanych z wojną w Ukrainie musiały z dnia na dzień wypracować „złoty środek” w tych kontaktach.

Odpowiadając na potrzeby, 20 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli na seminarium online „O czym są te łzy….” Jak rozmawiać i aktywnie integrować dzieci i ich rodziców z polskich i ukraińskich szkół i przedszkoli?, które poprowadzi ks. Krzysztof Jankowski  (wikariusz w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rajbrocie, psycholog, opiekun szkolnego koła Caritas, koordynator projektu „Pomoc dla Ukrainy” ) wraz z doradcami metodycznymi.

W programie:

• „GDY W DZIECIĘCYCH WSPOMNIENIACH JEST WOJNA …” – PSYCHOLOGICZNY ASPEKT TRAUMATYCZNYCH PRZEŻYĆ
  • KSZTAŁTOWANIE POSTAW OBYWATELSKICH ORAZ PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ W ZAKRESIE AKTYWNEJ INTEGRACJI DZIECI UKRAIŃSKICH I POLSKICH – PRZYKŁADY DOBRYCH PRAKTYK
  • PLANOWANIE PROCESU DYDAKTYCZNEGO DZIECKA MIGRACYJNEGO
  • „JESTEŚCIE DLA NAS BARDZO WAŻNI” – JAK SKUTECZNIE WSPÓŁPRACOWAĆ I KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z RODZICAMI DZIECI UKRAIŃSKICH I POLSKICH ORAZ SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ?

Zapisy na seminarium oraz program wydarzenia