Współcześnie rola dyrektora szkoły i nauczyciela dynamicznie się zmienia, zyskując nowy wymiar. W celu zapewnienia wysokiej jakości pracy edukacyjnej, coraz większy nacisk kładziemy na wsparcie oraz ochronę naszych pracowników. Tym zagadnieniom poświęcamy konferencję „Od lidera do mentora: wspieranie pracowników i ochrona nauczycieli w edukacji”, która stanowi doskonałą okazję do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów zawodowych.
W programie przewidujemy trzy inspirujące wykłady ujmujące temat m.in. od strony komunikacji społecznej, psychologicznej i prawnej.
Co dla Was przygotowaliśmy?
Dr Edyta Nowak-Żółty podczas wykładu pt. „Dyrektor jako lider i mentor” spróbuje przekonać, że współczesny dyrektor szkoły to nie tylko menedżer, ale przede wszystkim lider, którego marka osobista odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu wizerunku jednostki oświatowej. Uczestnicy dowiedzą się, jak zarządzać sobą poprzez rozwój kompetencji liderskich, a także poznają sposoby na budowanie wartościowych relacji czy wzmacnianie odporności psychicznej.
„Sztuka wspierania pracowników. Budujesz, doceniasz, zyskujesz” to temat wystąpienia Anety Gawlas, podczas którego zastanowimy się nad tym, jak wspieranie pracowników – poprzez rozwój ich kompetencji, realne docenianie oraz tworzenie środowiska opartego na zaufaniu – może przełożyć się na sukces całego zespołu i jeszcze lepszą jakość pracy z uczniami, osobistą motywację oraz zaangażowanie pracowników. Prelegentka omówi różne metody motywowania – od motywacji wewnętrznej, która czerpie z poczucia spełnienia i satysfakcji, po motywację zewnętrzną, opartą na nagrodach i uznaniu. Pokaże także, jak poprzez trzy filary: budowanie, docenianie i zyskiwanie można nie tylko wzmocnić morale i zaangażowanie pracowników, ale też sprawić, że ich praca stanie się bardziej satysfakcjonująca.
Nauczyciel nie jest wprawdzie funkcjonariuszem publicznym, ale korzysta z ochrony jak funkcjonariusz publiczny. W czasie ostatniego wystąpienia zatytułowanego „Ochrona nauczyciela jak funkcjonariusza publicznego w praktyce” – znany Państwu z naszych wcześniejszych konferencji – mecenas Dariusz Skrzyński wyjaśni, że ochrona przysługuje nauczycielowi podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, a przepisy prawa stanowią o surowych karach za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej, stosowanie przemocy oraz czynną napaść. W trakcie wystąpienia prelegent omówi zakres ochrony nauczyciela na konkretnych przykładach szkolnych.
Konferencja organizowana jest przez MCDN Ośrodek w Oświęcimiu i odbędzie się 2 grudnia br., w formule online.
Dlaczego warto skorzystać?
Uczestnictwo w konferencji to szansa na zdobycie wiedzy, która pomoże dyrektorom szkół i placówek oświatowych oraz wszystkim zainteresowanym nauczycielom w rozwijaniu kompetencji liderskich, wzmacnianiu zespołów oraz ochronie nauczycieli w codziennej pracy.
Razem możemy stworzyć lepsze środowisko pracy i wspierać nauczycieli oraz pracowników oświaty!
Link do zapisu:
Od lidera do mentora: wspieranie pracowników i ochrona nauczycieli w edukacji
Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych, wyjątkowych konferencjach: „STEAM-owe Przedszkole” oraz „STEAM-owa Szkoła”, które odbędą się w dniach 10 i 11 grudnia br. w naszym Ośrodku w Krakowie, przy ul. Garbarskiej 1.
Wspólnie trenujemy i poznajemy ćwiczenia CrossFit, które nadadzą nowy wymiar lekcjom WF-u. Zapraszamy na warsztaty ,,Crossfit na lekcji wychowania fizycznego”.