08.12.2020

Ogólnopolska konferencja dla dyrektorów i nauczycieli szkół branżowych i techników

Jak zaplanować i przeprowadzić egzamin zawodowy? Co należy do zadań dyrektora i zespołu nauczycieli? Jak pogodzić możliwości szkoły z oczekiwaniami pracodawców? – o tym na ogólnopolskiej konferencji 15-16 grudnia.

„Kształtowanie umiejętności uczniów szkół branżowych i techników niezbędnych na rynku pracy” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja pod patronatem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Instytutu Badań Edukacyjnych.

Organizatorami konferencji, oprócz Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, są: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W programie konferencji m.in.: nowa formuła egzaminu zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego oraz zagadnienia dotyczące Zintegrowanej Strategii Umiejętności w kontekście szkolnictwa zawodowego. Przykładami dobrych praktyk w zakresie współpracy z pracodawcami i organizacji egzaminów podzielą się: Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie oraz Zespół Szkół Łączności w Krakowie.

Szczegółowy program konferencji

Elektroniczny formularz rejestracyjny