28.11.2022

Ogólnopolska Konferencja „Świat sztuki przestrzenią w procesie edukacyjnym i wychowawczym dzieci i młodzieży”

Pędzle w naczyniu

30 listopada 2022 r. zapraszamy nauczycieli na Ogólnopolską Konferencję „Świat sztuki przestrzenią w procesie edukacyjnym i wychowawczym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się w Auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek w Tarnowie w formie hybrydowej.

Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak, Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża oraz patronatem medialnym przez RDN Małopolska i Nowy Sącz, Tarnowski Gość Niedzielny oraz Diecezjalne Wydawnictwo Biblos.

Adresatami wydarzenia są wszyscy zainteresowani nauczyciele, którzy w swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej odwołują się do dzieł sztuki: nauczyciele historii, języka polskiego, sztuki, plastyki, religii.

Program niniejszej konferencji mocno wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa, a zwłaszcza w postulat powrotu do edukacji klasycznej, do wychowania w oparciu o piękno, dobro i prawdę. Ci z Państwa, którzy mają duszę artysty oraz kochają pracę z pięknem mogą odkryć na nowo jej wartość, poszukać nowych inspiracji.

Więcej informacji, szczegółowy program konferencji oraz możliwość zapisów znajduje się pod linkiem: „Świat sztuki przestrzenią w procesie edukacyjnym i wychowawczym dzieci i młodzieży”