12.10.2021

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021 w Małopolsce – Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność – Startujemy! Dołącz do nas!

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Inicjatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, w Małopolsce wydarzenie koordynuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Po raz pierwszy w Polsce wydarzenie zorganizowane zostało jesienią 2009 roku.

Tegoroczne hasło OTK brzmi – Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach OTK wspiera nauczycieli. Zaczynamy od konferencji online: Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność, czyli ruszamy w drogę z uczniem, nauczycielem, pracownikiem. Udział w wydarzeniu będzie okazją do aktualizacji wiedzy o rynku pracy w Małopolsce oraz praktycznym zastosowaniu Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Nie zabraknie też szkolnych przykładów kreatywności.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniach od 18 do 22 października proponujemy Państwu kilkanaście bezpłatnych szkoleń na aktualne tematy związane z rynkiem pracy, kompetencjami i kształceniem kreatywności. Nie może Państwa na nich zabraknąć!

Program konferencji inaugurującej „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność, czyli ruszamy w drogę z uczniem, nauczycielem, pracownikiem”.

Załącznik:
Szczegółowy harmonogram wydarzeń MCDN wraz z linkami do zapisów

wróć do listy aktualności