05.12.2022

Otyłość dzieci i młodzieży jako odzwierciedlenie relacji psychospołecznych, to temat konferencji która odbyła się 30 listopada z udziałem eksperta – dietetyka klinicznego

Zdjęcie prowadzących

Istotą konferencji było przedstawienie nauczycielom problemu otyłości u dzieci i młodzieży z punktu psychospołecznego.

Organizatorem spotkania było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie.

W żywieniu dzieci i młodzieży jedną z najważniejszych zasad jest regularne spożywanie posiłków, które prawidłowo skomponowane pod względem odżywczym są niezbędne do właściwego rozwoju organizmu a z prowadzonymi systematycznie ćwiczeniami pozwolą utrzymać prawidłową sylwetkę o czym przekonywała prowadząca konferencję Ewelina Wojdak – dietetyk kliniczny.

Ponadto poruszono temat otyłości wśród dzieci i młodzieży jako odzwierciedlenie relacji psychospołecznych, braku akceptacji, niskiej samooceny, relacji z rówieśnikami a także przedstawiono związek pomiędzy doświadczeniami z dzieciństwa a funkcjonowaniem w dorosłym życiu.