II Małopolski Kongres Szkolnego Doradztwa Zawodowego

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zapraszają do udziału w II Małopolskim Kongresie Szkolnego Doradztwa Zawodowego.

Wydarzenie to jest adresowane do wszystkich nauczycieli, którym sprawy doradztwa zawodowego są bliskie.

Hasłem przewodnim II MKSzDZ jest przedsiębiorczość rozumiana przede wszystkim jako kompetencja ułatwiająca efektywny rozwój i realizację planów edukacyjno-zawodowych.

W ramach Kongresu odbędzie się siedem jednodniowych sesji/webinarów tematycznych, pozwalających uczestnikom na zapoznanie z najważniejszymi aspektami rynku pracy i obecnymi trendami w szkolnym doradztwie zawodowym. Webinaria będą dedykowane różnym grupom odbiorców: dyrektorom szkół, nauczycielom przedszkolnym, nauczycielom nauczania wczesnoszkolnego itd.

Dzień Godzina Temat przewodni Adresat
5 kwietnia 2022 10.00-12.30 Patrzymy w przyszłość Dyrektorzy szkół i placówek
5 kwietnia 2022 15.00-18.45 Przedsiębiorczość w szkole – ogólny przedmiot szczególny Nauczyciele przedsiębiorczości, pedagodzy szkolni, szkolni doradcy zawodowi
6 kwietnia 2022 15.00- 17.45 Poradnictwo ma moc! Nauczyciele SP, SPP, pedagodzy szkolni, szkolni doradcy zawodowi
7 kwietnia 2022 15.00-19.00 Rozwój osobisty – aspekty wychowawcze w doradztwie zawodowym Nauczyciele SP, SPP, pedagodzy szkolni, szkolni doradcy zawodowi
8 kwietnia 2022 15.00-17.15 Poznajemy świat pracy – branża HORECA Nauczyciele SP, SPP, pedagodzy szkolni, szkolni doradcy zawodowi
11 kwietnia 2022 15.00-18.15 Absolwenci wybierają Wychowawcy klas VIII SP, klas maturalnych SPP, pedagodzy szkolni, szkolni doradcy zawodowi
12 kwietnia 2022 15.00-17.45 Poznajemy świat pracy –młoda branża  technologiczna (startup’y) Nauczyciele SP, SPP, pedagodzy szkolni, szkolni doradcy zawodowi

Dodatkową atrakcją tegorocznego kongresu są liczne wydarzenia towarzyszące, czyli warsztaty i wykłady prowadzone we wszystkich  Ośrodkach MCDN stacjonarnie lub online.

Lista wydarzeń towarzyszących

Właściwe przygotowanie dzieci i młodzieży do nieznanej przyszłości, będzie możliwe jedynie wtedy, jeśli nie tylko trafnie zdiagnozujemy talenty młodych ludzi, ale również wzmocnimy ich kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. Własny potencjał, praca nad sobą i aktywność z pewnością wpłyną na sytuację zawodową dzisiejszych uczniów.

Jakość świadczonego doradztwa zależy w dużej mierze od przygotowania nauczycieli i nieustannej aktualizacji wiedzy w tym obszarze. Bieżące śledzenie zmian na rynku pracy nie jest proste. Natłok informacji sprawia, że znalezienie wartościowych treści może przysparzać trudności. Realizację tych zadań ułatwią Państwu specjaliści prelegenci zaproszeni na II Kongres.

Niezależnie od nauczanego przedmiotu, każdy znajdzie coś dla siebie – od warsztatów poświęconych preorientacji zawodowej w przedszkolu, przez metody i narzędzia możliwe do wykorzystania podczas zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, po wiedzę o branżach i startup’ach.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej, w dniach od 5 do 12 kwietnia 2022 r.

II Małopolski Kongres Szkolnego Doradztwa Zawodowego patronatem honorowym objęli:

dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL – Minister Edukacji i Nauki
Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty

Zapisów można dokonać na poszczególne sesje poprzez:  II Małopolski Kongres Szkolnego Doradztwa Zawodowego

Program Kongresu