12.06.2024

„Porozmawiajmy o wartościach” – bo warto… – publikacja pokonferencyjna

dyskusja w kawiarence edukacyjnej 1

Już za nami cztery konferencje organizowane przez MCDN Ośrodek w Nowym Sączu w ramach cyklu „Porozmawiajmy o wartościach”, podczas których zastanawialiśmy się jakie wartości są ważne dla uczniów i nauczycieli, co stanowi świat wartości placówki oświatowej i jej środowiska lokalnego oraz w jaki sposób ten świat wzbogacać, tworząc wspólnotę szkoły i rodziny.

Organizatorzy cyklu sięgali zarówno do teoretycznej refleksji z zakresu różnych dyscyplin akademickich, jak i do pedagogicznej praktyki. Sprzyjała temu przyjęta formuła spotkań: pierwsza część wszystkich konferencji realizowana była w formie wykładowej, część druga – w nowatorskiej i przyjaznej formule „kawiarenki edukacyjnej” z dostępem online.

Obok uznanych autorytetów z dziedziny aksjologii pedagogicznej, socjologii czy teorii zarządzania (m.in.: dr hab. Krystyna Chałas – profesor KUL, dr hab. Roman Dorczak – profesor UJ w Krakowie, dr Ewa Krzaklewska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego) w konferencjach uczestniczyli także – na równych prawach – dyrektorzy szkół i nauczyciele prezentujący własne doświadczenia zawodowe. Trafność i wszechstronność refleksji teoretycznej znajdowała praktyczne uzasadnienie w podsumowującej każde spotkanie dyskusji moderowanej.

Wszystkie konferencje w cyklu „Porozmawiajmy o wartościach” współprowadzone były przez dr Małgorzatę Jaśko, nauczyciela konsultanta Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wojciecha Papaja, wicedyrektora MCDN ds. Ośrodka w Nowym Sączu. Organizatorzy nie szczędzili pracy, by spotkania te służyły podejmowaniu tematów ważnych i interesujących, a prelegenci naświetlali je wszechstronnie i głęboko. Nasze starania zostały docenione przez odbiorców, którzy regularnie korzystali z zaproszenia na kolejne konferencje. Jeden z nich napisał w komentarzu: „chce się jeszcze pracować, wiedząc, że są wspaniali ludzie, którym zależy na wychowaniu dzieci […], że to wszystko ma sens”.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konferencjach cyklu „Porozmawiajmy o wartościach”, które planujemy realizować w nowym roku szkolnym.

Galeria zdjęć

 

 

 

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube