Pozytywna dyscyplina – czy to w ogóle możliwe?

Obrazek przedstawia splecione ręce dzieci.

„Pozytywna dyscyplina w szkole i klasie” to cykl 4 warsztatów skierowanych do nauczycieli, wychowawców, dyrektorów, pedagogów oraz specjalistów pracujących z dziećmi zainteresowanych poszerzaniem swoich umiejętności wychowawczych. Zajęcia poprowadzi Olga Pośpiech – edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 14 listopada 2022 roku na godz. 16.00.

Pozytywna dyscyplina – czy to w ogóle możliwe? Słowo „dyscyplina” wzbudza wśród dorosłych różne emocje. Pozytywna Dyscyplina to metoda wychowawcza, która powstała 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jej autorką jest dr Jane Nelsen – psycholog, terapeutka rodzin i małżeństw. To spojrzenie na wychowanie i problemy wychowawcze zakładające, że nieodpowiednie zachowanie dzieci wynika z ich braku kompetencji. W związku z tym stawia wychowawcę i nauczyciela w roli lidera i wzmacnia jego kompetencje wychowawcze, aby rozwijać u uczniów umiejętności społeczno-emocjonalne, które są tak bardzo potrzebne we współczesnym świecie. Metoda ta jest oparta na miłości, szacunku i poszanowaniu godności każdego dziecka.

Udział w szkoleniu organizowanym w MCDN w Ośrodku w Oświęcimiu dostarczy nauczycielom zasobów, narzędzi oraz materiałów do rozwijania własnych umiejętności wychowawczych. Podczas warsztatów wychowawcy i nauczyciele poszerzą swoją wiedzę oraz wzmocnią swoje kompetencje miękkie, co przełoży się na budowanie głębokich relacji z dziećmi oraz większą satysfakcję z pracy wychowawczej i dydaktycznej.

Program zajęć warsztatowych obejmuje cztery spotkania on-line:
Pierwsze spotkanie – Pozytywne podejście. Jak być nauczycielem uprzejmym i stanowczym jednocześnie.
Drugie spotkanie – Dlaczego dzieci się źle zachowują?
Trzecie spotkanie – Skutki kar i ich wpływ na długofalowe rezultaty pracy wychowawczej.
Czwarte spotkanie – Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów.

Warsztaty poprowadzi Olga Pośpiech – edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców.

Zapisy na szkolenie pod adresem: Pozytywna dyscyplina w szkole i w klasie