11.09.2020

Pozytywne relacje rówieśnicze a szkolna profilaktyka

Wszechobecna pandemia, a szczególnie okres przymusowej izolacji rówieśniczej odkrył przed nauczycielami „nowe oblicza starych problemów”. Agresja, przemoc rówieśnicza, mowa nienawiści i trudności interpersonalne uczniów to – niestety – treści, które nie zniknęły z życia społecznego lecz… powrócą do szkół wraz z powrotem uczniów.

Jak budować prawidłowe relacje: nauczyciel – uczeń, uczeń – uczeń, kiedy tyle trudnych rzeczy, sytuacji się zadziało? Odpowiedzią na tę rzeczywistość, z którą przyjdzie nam się – wcześniej czy później – zmierzyć jest: „ZŁOTA PIĄTKA” czyli kilka prostych rzeczy, które mają w edukacji MOC! Przygotowana przez MCDN Ośrodek w Krakowie propozycja to interaktywny wykład z nieocenioną rolą uczestników, czyli nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, psychologów, pedagogów, wychowawców świetlic, placówek opiekuńczych, doradców zawodowych oraz innych zainteresowanych.

Szkolenie jest sprawdzonym autorskim kursem prof. Jacka Pyżalskiego, ulepszanym od 15 lat w wyniku wdrażania rozwiązań wypracowanych przez nauczycieli w całej Polsce. Obejmuje ono zbiór praktycznych, omówionych szczegółowo rozwiązań uzupełnionych niezbędną wiedzą teoretyczną. Rozwiązania te nastawione są na takie integrowanie zespołów klasowych, by zmniejszać ryzyko wystąpienia w nich przemocy rówieśniczej, jak również dotyczą pedagogicznego reagowania, gdy taka przemoc już wystąpi. Podczas kursu dowiemy się m.in. czego nie widzimy w obszarze przemocy rówieśniczej, jaka przemoc rówieśnicza najbardziej szkodzi, a także jak reagować w sytuacji przemocy rówieśniczej, aby pomóc a nie zaszkodzić?
I najważniejsze, jak z zespołu klasowego uczynić wspólnotę?

Zapraszamy już 10 października (sobota) w godz. 9:00-15:30 na ul. Garbarską 1. Zapisy dostępne są przez System Rezerwacji Szkoleń. Ilość miejsc jest ograniczona.

wróć do listy aktualności