Prawny obowiązek reakcji szkoły na przestępstwo

Jakie kroki prawne powinna podjąć szkoła w przypadku podejrzenia występowania przemocy domowej w rodzinie? Co zrobić, gdy uczeń dopuści się czynu zabronionego? Kogo zawiadomić? Kiedy wdrażać procedurę Niebieskiej Karty, a kiedy kierować wniosek do Sądu Rodzinnego?

Ośrodek w Tarnowie 14 grudnia zaprasza dyrektorów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, pedagogów szkolnych oraz zainteresowanych nauczycieli na drugą edycję seminarium Uczeń ofiarą, uczeń sprawcą – prawny obowiązek reakcji szkoły na przestępstwo.

Spotkanie poprowadzi Anna Sojat – adwokat, specjalista z zakresu prawa rodzinnego i prawa pracy, reprezentująca małoletnich pokrzywdzonych w postępowaniach karnych związanych z występowaniem przemocy w rodzinie.

W trakcie warsztatów zostaną wyjaśnione możliwości prawne, które powinna zastosować szkoła w przypadku, gdy uczeń jest pokrzywdzonym oraz w sytuacji, gdy to uczeń przestępstwa się dopuszcza. Zostaną także przedstawione zasady odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół w sytuacji braku reakcji na przestępstwa.

Szkolenie odbędzie się online za pomocą MS Teams. Zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.