Problemy psychiczne dzieci i młodzieży

W dniu 31 maja 2019 roku odbyła się w MCDN ODN w Nowym Sączu konferencja

„Problemy psychiczne dzieci i młodzieży”

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy wszystkich typów szkół i placówek, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, pedagodzy, psycholodzy szkolni, wychowawcy i nauczyciele różnych specjalności.

Dr n. med. Maciej Pilecki, psychiatra wprowadził uczestników w problematykę zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży oraz w zagadnienia anoreksji i bulimii, jako zaburzeń psychicznych wieku dorastania – objawy. Omówił także przyczyny, formy pomocy oraz jak rozpoznać niepokojące sygnały u dziecka.

Mgr Jacek Romański, psychoterapeuta przybliżył tematykę związaną z depresją, jako jedną z przyczyn decyzji samobójczych, przekazał bardzo ważne wskazówki jak rozpoznać niepokojące sygnały u młodego człowieka, omówił objawy i przyczyny depresji oraz formy pomocy.

W konferencji wzięło udział 117 nauczycieli

Prezentacja z konferencji