Profilaktyka przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży

Działania na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej lub dotkniętej przemocą stanowią bardzo ważny temat edukacyjnych programów zapobiegania wykorzystywaniu seksualnemu.

Konferencja „Profilaktyka przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży w działalności placówek edukacyjnych” jest odpowiedzią na potrzeby pracowników pedagogicznych szkół. Jej celem jest przedstawienie aktualnej wiedzy z zakresu prawa cywilnego i wyznaniowego, rozpoznawania niebezpiecznych dla dziecka sytuacji i symptomów wykorzystania seksualnego wychowanka. Działania profilaktyczne przyjmują rozmaite formy. Ich adresatami mogą być różne grupy docelowe. Wyróżnić można działania adresowane do osób pracujących zawodowo z dziećmi, a więc nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów.

Jednym z prelegentów będzie dr Ewa Kusz, zastępca dyrektora Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie, psycholog, seksuolog, terapeutka, od kilku lat zajmująca się tematyką wykorzystywania seksualnego dzieci.

Konferencja odbędzie się online 30 marca. Szczegółowy program oraz formularz zapisu dostępny jest w ofercie Ośrodka w Tarnowie.