Profilaktyka uzależnień – cykl szkoleń online

Wolność czy zniewolenie? Używanie czy nadużywanie? Twórcze doświadczanie czy niebezpieczne eksperymentowanie?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli, wychowawców szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także pedagogów i psychologów pracujących w szkołach lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych do udziału w seminariach online z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień.

„Z niekorzystnego nadużywania do wartościowego używania” – spotkanie odbędzie się 4 marca i wprowadzi w temat dialogu motywującego oraz podstawowej techniki pracy z uczniem.

„Życie to nie tylko komputer!” – seminarium zaplanowane jest 15 kwietnia, podczas spotkania omówione zostaną przykładowe programy terapii uzależnienia od Internetu u dzieci i młodzieży oraz propozycje budowania planu zmiany w tym zakresie.

Spotkania poprowadzi Jarosław Bugaj – certyfikowany psychoterapeuta uzależnień w PARPA, absolwent psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi od alkoholu, gier hazardowych, Internetu, pracy oraz zakupów. Pracę terapeutyczną realizuje w kontakcie indywidualnym i grupowym. Jego doświadczenia i zainteresowania zawodowe wiążą się m.in. z prowadzeniem psychoterapii osób z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nerwicowymi oraz zaburzeniami nastroju.