logo golden5

Projekt jest realizowany w MCDN lub w szkole od października 2023 r. do czerwca 2024 r. (minimum 6 miesięcy).

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji nauczycieli w zakresie radzenia sobie ze zróżnicowaniem w klasie oraz wsparcie osiągnięć szkolnych i rozwoju osobistego uczniów, zwłaszcza zagrożonych wykluczeniem.

Adresatami grup docelowych są nauczyciele pracujący w klasach IV-VIII szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych. Nauczyciele wdrażający zasady programu w pracy z uczniami otrzymują dodatkowo tytuł Złotego Nauczyciela, a realizująca program szkoła – tytuł Złotej Szkoły. Certyfikaty te wydaje ORE.

W ramach projektu zaplanowano:

• spotkanie informacyjne dla nauczycieli zainteresowanych realizacją programu,
  • warsztaty: trening umiejętności wychowawczych – dla nauczycieli,
  • indywidualne konsultacje, superwizje dla realizatorów.

Szczegółowe informacje o realizacji projektu można uzyskać w: MCDN Ośrodek w Krakowie, ul. Garbarska 1, tel. 12 422 43 81, osoba do kontaktu: Mariola Kozak, m.kozak@mcdn.edu.pl, tel. 12 422 43 81 wew. 154 oraz MCDN Ośrodek w Oświęcimiu, ul. Bema 4, tel. 33 844 43 14, osoba do kontaktu: dr Ilona Dudzik-Garstka – i.garstka@mcdn.edu.pl, tel. 33 844 43 14 w. 37.
Strona internetowa projektu: www.ore.edu.pl