26.03.2021

Przedsiębiorczość w praktyce – program pilotażowy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie

Jak pobudzać postawy i zachowania przedsiębiorcze uczniów? Jak przygotować uczniów do zawodów przyszłości? Start-upy tylko dla wybranych? Nowe technologie w nauczaniu przedsiębiorczości? – czyli coś dla przedsiębiorczych nauczycieli przedsiębiorczości.

Zgodnie z zapowiedziami we współpracy z ekspertami i pracownikami naukowymi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozpoczynamy cykl działań dla nauczycieli małopolskich szkół z podstaw przedsiębiorczości. W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli przedsiębiorczości szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnej konferencji online „Przedsiębiorczość w praktyce – pobudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych uczniów za pomocą angażujących metod nauczania”, zaplanowanej na 13 kwietnia w godz. 16:00 – 17:30.

– Przedsiębiorczość zaliczana jest do jednego z podstawowych czynników podnoszenia konkurencyjności przedsiębiorstw, dlatego też istotne jest odpowiednie kształtowanie postaw przedsiębiorczych młodych ludzi w procesie edukacyjnym i różnych formach kształcenia pozaszkolnego oraz rozpoznanie poziomu ich intencji przedsiębiorczych związanych z planowaniem założenia i prowadzenia własnego biznesu. W tym aspekcie olbrzymiego znaczenia nabiera odpowiednie przygotowanie nauczycieli do tego, by w jak najlepszym stopniu byli w stanie nie tylko przekazać wiedzę uczniom, ale także wzbudzić w nich odpowiednie postawy i chęć rozwoju w kierunku bycia osobą przedsiębiorczą – wyjaśnia dr Marek Makowiec  z Katedry Zachowań Organizacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego.

– We współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym przygotowany został kompleksowy program wsparcia rozwoju zawodowego dla nauczycieli przedsiębiorczości opracowany zgodnie z treściami nauczania w ramach podstawy programowej dla liceum i technikum. W ramach programu już wkrótce planujemy uruchomić specjalistyczne szkolenia zaprojektowane tak, aby nauczyciele wyposażeni zostali w wiedzę i materiały, które pozwolą uatrakcyjnić zajęcia z podstaw przedsiębiorczości w szkołach – wskazuje dr Łukasz Cieślik, dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Szczegóły pilotażowego programu szkoleń z przedsiębiorczości zostaną omówione w ostatnim bloku konferencji. Zapraszamy do zapisów.