25.10.2022

Rodzina wczoraj i dziś – perspektywy nauczania wychowania do życia w rodzinie w szkole

Grafika przedstawiająca ręce kobiety i mężczyzny obejmujące stópki niemowlaka.

Wychowanie do życia w rodzinie to obecnie jeden z głównych tematów tak potrzebnych w edukacji współczesnej młodzieży.

Temat ten będzie wnikliwie przedstawiony na konferencji już 16 listopada br., do której udziału zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Konferencja będzie prowadzona w formie zdalnej.

Celem konferencji jest ukazanie wartości rodziny w życiu osobistym człowieka i znaczenia szkoły we wspieraniu integralnego rozwoju dzieci i młodzieży w zakresie wychowania prorodzinnego. Konferencja wpisuje się w aktualne kierunki polityki oświatowej państwa: Wspomaganie wychowawczej roli rodziny przez właściwą organizację i realizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Bp dr Andrzej Jeż Biskup Tarnowski, oraz Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie: Rodzina wczoraj i dziś – perspektywy nauczania wychowania do życia w rodzinie w szkole

Konferencja będzie realizowane za pośrednictwem MS Teams. Uczestnicy, po zalogowaniu się w Systemie Rezerwacji Szkoleń, otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do MS Teams.