Rok 2020 Rokiem Jana Pawła II – nauczyciele świętowali tworząc lapbooki

Lapbook wykonany przez uczestników warsztatów o Janie Pawle II

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Nowym Sączu, włączając się w akcję obchodów Roku Świętego Jana Pawła II, 5 marca zorganizowało warsztaty w ramach oferty specjalnej, których efektem są „książki na kolanach”.

Głównym celem warsztatów było kultywowanie pamięci o Papieżu Polaku oraz doskonalenie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia i wykorzystania lapbooka jako metody rozwijającej kreatywność uczniów i sprzyjającej procesowi uczenia się. Uczestnicy, korzystając z przygotowanych materiałów, tworzyli lapbooki o Janie Pawle II, rozwijając przy tym swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne.

W szkoleniu wzięli udział nauczyciele różnych przedmiotów. Swoje „papieskie lapbooki” tworzyli nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, poloniści, katecheci, wychowawcy świetlic i nauczyciele bibliotekarze.

Więcej informacji na temat warsztatów i lapbooków będzie można znaleźć w piątym numerze „Hejnału Oświatowego”, który w całości będzie poświęcony Janowi Pawłowi II.

Galeria prac