11.05.2020

Ruch kadrowy w okresie pandemii

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii szkoły – chcąc realizować swoje podstawowe zadania – powinny dostosowywać formy i sposoby realizacji do nowej rzeczywistości. Jak prowadzić politykę kadrową w tym trudnym czasie? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi podczas warsztatów.

Podczas warsztatów online zostaną przedstawione aktualne przepisy dotyczące zatrudniania i zwalniania nauczycieli w oparciu o Kartę Nauczyciela, ustawę Prawo Oświatowe oraz Kodeks Pracy w placówkach oświatowych różnego typu. W sytuacji panującej epidemii niektóre czynności mogą być utrudnione przez obowiązujące obostrzenia. Jak sobie z tym poradzić? Jak skutecznie dokonać czynności związanych z ruchem kadrowym i obowiązującymi terminami? Jakie kryteria zastosować wybierając nauczyciela do zwolnienia? Jaką podać podstawę prawną w pismach związanych ze zmianami w zatrudnieniu? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi podczas proponowanych warsztatów.

Prowadząca Alicja Kapcia podzieli się swoim doświadczeniem z pracy na stanowisku dyrektora szkoły oraz trenera w zakresie zarządzania w oświacie. Uczestnicy otrzymają również propozycje wzorów dokumentów używanych w ruchu kadrowym.

W części drugiej (seminaryjnej) uczestnicy będą mogli zadawać pytania, na które postaramy się znaleźć odpowiedzi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyrektorów, wicedyrektorów i nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych różnego typu na zdalne warsztaty, o których więcej można przeczytać na stronie.