Seminarium „Nasz orzeł, nasz mundur – historia Polski dla najmłodszych”

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, włączając się w kalendarz obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-22), zaprosiło nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej do uczestnictwa w seminarium „Nasz orzeł, nasz mundur – historia Polski dla najmłodszych”.

Celem seminarium było zaprezentowanie przykładów działań z dziećmi i uczniami w zakresie realizacji treści patriotycznych; wzbogacenie warsztatu pracy, wsparcie metodyczne i merytoryczne dla nauczycieli w nauczaniu dzieci najnowszej historii Polski (m.in. pokazanie zmian w godle Polski, umundurowaniu) oraz przedstawienie możliwości wykorzystania materiałów edukacyjnych opracowanych przez Instytut Pamięci Narodowej (kolorowanki, rebusy) podczas prowadzenia samodzielnych zajęć w przedszkolu i szkole.

Ewa Bałuszyńska, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Krakowie IPN, zaprezentowała zabawy, gry, rebusy, krzyżówki, działania plastyczne, które można zastosować nie tylko przy okazji świąt państwowych, ale i w ciągu całego roku szkolnego. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali materiały edukacyjne przygotowane przez Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej w Krakowie IPN. Seminarium odbyło się 4 czerwca 2019 r. w Krakowie, w siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.