Skuteczna motywacja i budowanie zespołu klasowego” – podsumowanie konferencji

Prelegenci i uczestnicy konferencji

30 listopada w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyła się stacjonarna konferencja dla nauczycieli „Skuteczna motywacja i budowanie zespołu klasowego”. Otwarcia wydarzenia dokonała Małgorzata Dutka-Mucha, wicedyrektor MCDN Ośrodka w Krakowie wspólnie z Anna Zajączkowską dyrektorem Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz zastępcą Wójta gminy Wielka Wieś Karolem Tucharzem.

Celem konferencji było uświadomienie roli motywacji w pracy nauczyciela, przekazanie pozytywnej energii oraz sposobów angażowania i rozwijania zespołu klasowego z pomocą wychowania fizycznego.

Konferencja podzielona była na dwie części teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części prelegentami byli: Marek Dragosz – trener reprezentacji Polski AMP Futbol, dyplomowany trener UEFA A, założyciel Keepers Foundation, którego tematem była „Komunikacja, relacje i integracja grupy jako podstawa sukcesu” oraz Agata Wdowik nauczyciel, doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego dla szkół ponadpodstawowych, licencjonowany instruktor m.in. Zumby, Nordic Walking i Turystyki Rowerowej, której tematem wystąpienia było zagadnienie: „Jak motywować uczniów do wysiłku fizycznego, aby był przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem”.

W części praktycznej wspólnie z prelegentami ćwiczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. Swoje jednostki lekcyjne zaprezentowali: Tomasz Dudek nauczyciel doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego, nauczyciel WF SP Biały Kościół, trener AS AZS AWF Kraków i Leszek Sawicki nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 33 w Krakowie oraz Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie, trener lekkiej atletyki, koszykówki i piłki nożnej. Panowie przedstawili metodę „TEAM building” czyli budowania zespołu klasowego oraz „Zabawy i gry budujące pozytywne emocje na lekcjach wychowawczych i zajęciach z wychowania fizycznego”.  Konferencje wsparł Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi, AS AWF Kraków oraz rodzice młodzieży szkolnej biorących udział w konferencji. Stacjonarna konferencja trwała trzy godziny i zgromadziła 38 nauczycieli.