Deklaracja o współpracy na rzecz edukacji włączającej

21 września zainicjowana została współpraca pomiędzy Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym pn. Centrum Autyzmu Całościowego Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie w zakresie wdrożenia modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą.

Współpraca w zakresie realizacji projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” ma na celu inkluzję społeczną i edukacyjną oraz poprawę dostępności usług edukacyjnych dla dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. Deklarację współpracy podpisał dr Łukasz Cieślik, dyrektor MCDN oraz Aneta Garncarz, dyrektor Ośrodka.

Współpraca obejmuje działania skierowane przede wszystkim na wsparcie krakowskich przedszkoli i szkół objętych projektem grantowym tj. Przedszkola Samorządowego nr 9, Szkoły Podstawowej nr 58, Szkoły Podstawowej nr 104, Technikum Elektrycznego nr 8, XXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Romana Ingardena. W ramach współpracy MCDN przygotuje wsparcie dla nauczycieli biorących udział w projekcie m.in. poprzez organizację sieci współpracy i samokształcenia oraz szkoleń dla rad pedagogicznych, opracowywanie i udostępnienia materiałów metodycznych, a także przygotuje konsultacje metodyczne.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne Polityki Publiczne dla Rynku Pracy, Gospodarki i Edukacji, działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.

Deklaracja o współpracy