Sporty całego życia – nowe spojrzenie, nowe możliwości

Rolą nauczyciela wychowania fizycznego jest wyposażenie ucznia w wiadomości i umiejętności oraz rozbudzenie potrzeby aktywności przez całe życie, proponując różne formy tzw. sportów całego życia. Chociaż termin ten funkcjonuje już od dłuższego czasu to aktywności, jakie dzieciom i młodzieży można zaproponować cały czas się zmieniają. Niektóre tracą na popularności, pojawiają się nowe.

12 maja w godz. 16:00-19:00 zapraszamy na konferencję metodyczną: „Sporty całego życia – nowe spojrzenie, nowe możliwości”. Celem konferencji jest doskonalenie kompetencji nauczycieli wychowania fizycznego w zakresie prowadzenia zajęć z dyscyplin, które mogą stać się dla uczniów inspiracją do aktywności przez całe życie oraz zapoznanie z nowymi trendami w sportach całego życia takich jak: joga, zumba, kulturystyka i sporty siłowe, łyżworolki i nartorolki oraz triatlon.

W trakcie wystąpień odpowiemy na wiele pytań, w jaki sposób możemy wykorzystać lekcje WF, aby zachęcić uczniów do samodzielnego praktykowania jogi?, czym różni się zumba od innych zajęć prowadzonych przy muzyce, z którymi możemy zapoznać uczniów na lekcjach WF?, w jaki sposób zainteresować młodzież kulturystyką jako pracą nad harmonijną sylwetką?, jak nauczyciel WF może zainteresować uczniów triathlonem i jakie wskazówki przekazywać, aby ta aktywność przynosiła jak najwięcej korzyści i satysfakcji?, w jaki sposób można na lekcjach WF poprowadzić zajęcia z wykorzystaniem nartorolek, aby zachęcić uczniów do samodzielnej aktywności?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni goście:

Beata Dumara-Urban – właścicielka szkoły jogi „Joga Pilates Urban Studio” w Olkuszu;
Agata Wdowik – doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego dla szkół ponadpodstawowych MCDN, licencjonowany instruktor zumby;
Bartłomiej Chojowski – zawodnik kadry narodowej w kulturystyce, brązowy medalista mistrzostw Europy oraz zdobywca 5. miejsca w Mistrzostwach Świata w kulturystyce.
Paweł Borawski – nauczyciel WF w SP Nr 11 w Wejherowie, trener lekkiej atletyki, biegacz długodystansowy, mistrz Polski nauczycieli w maratonie (2015 r.), uczestnik wielu zawodów triathlonowych na długim dystansie.
Daniel Domagała – doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego dla szkół podstawowych MCDN, instruktor PZN narciarstwa biegowego, narciarstwa zjazdowego oraz snowboardu.

Zapraszamy na konferencję, gdzie każdy nauczyciel poszukujący atrakcyjnych form aktywności do zaproponowania swoim uczniom znajdzie coś ciekawego. Więcej informacji oraz zapisy w naszej ofercie.