Spotkania humanistyczne z Jackiem Kaczmarskim

Nauczyciele przedmiotów humanistycznych często zastanawiają się jak – realizując założenia programowe – nie stracić z oczu szerszej, humanistycznej perspektywy. Pomocne mogą tu być lekcje z Jackiem Kaczmarskim.

Twórczość Jacka Kaczmarskiego to setki wierszy i piosenek – wiele powszechnie znanych, choć paradoksalnie niekoniecznie rozpoznawanych. Ich tematyka koncentruje się wokół spraw historii i polityki, sztuki i miłości – jednak zasadniczym punktem odniesienia pozostaje dla Kaczmarskiego zawsze człowiek. To (jak również talent wykonawczy poety) czyni tę twórczość potencjalnym sojusznikiem nauczycieli przedmiotów humanistycznych, ale również wychowawców wspierających młodzież w dojrzewaniu do człowieczeństwa.

Sieć współpracy i samokształcenia „Lekcje z Jackiem Kaczmarskim” ma pomóc nauczycielom języka polskiego, historii i plastyki (a także WOS, muzyki czy etyki) oraz wychowawcom klas w planowaniu atrakcyjnych lekcji, które w sposób skuteczny i nowoczesny kształtowałyby humanistyczną świadomość i refleksję uczniów szkół ponadpodstawowych.

Pierwsze spotkanie w ramach sieci odbędzie się 1 października (w godz. 15:00 – 18:00) w Ośrodku w Nowym Sączu.

Zapraszamy do zapisów w Systemie Rezerwacji Szkoleń.