Spotkanie ze Sztuką. Odsłona I

Książka, dziecko, drzewa

Czym jest sztuka, gdzie znajdują się jej granice? Czy mimo kolejnych wieków istnienia ludzkiego jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Być może uda się znaleźć na nie odpowiedź już 23 listopada br. podczas III edycji konferencji Polonistyczny przekładaniec zatytułowanej „Spotkanie ze Sztuką”.

Celem konferencji jest dzielenie się dobrymi praktykami, inspirowanie do innowacyjnych działań, promowanie ciekawych rozwiązań dydaktycznych wśród nauczycieli.
Po raz kolejny podczas wydarzenia znakomite grono humanistów, nauczycieli – praktyków przygotuje miks doświadczeń, pomysłów, dobrych praktyk i ciekawych inspiracji. Odkryjemy teatr jako miejsce wymiany myśli, swobodnego wyrażania siebie, jako przestrzeń bez oceny, która jest ważna w procesie wychowania kulturalnego uczniów. Zastanowimy się czy warto umożliwić uczniom realizowanie się w roli twórcy słuchowiska. Porozmawiamy o związkach literatury z malarstwem i filmem. Odpowiemy sobie na pytania: W jaki sposób sztuka pomaga w edukacji równościowej? W jaki sposób uczyć o sztuce w sposób egalitarny?
Serdecznie zapraszamy: Spotkanie ze sztuką. Odsłona I. Polonistyczny przekładaniec na bis III edycja