28.03.2022

„Start-upy, innowacje, nowe technologie – jak pobudzać postawy przedsiębiorcze uczniów”

22 kwietnia Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, rozpoczynamy 26-godzinny kurs doskonalący.

Zajęcia  „Start-upy, innowacje, nowe technologie – jak pobudzać postawy przedsiębiorcze uczniów” skierowane są do nauczycieli podstaw przedsiębiorczości szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich nauczycieli/edukatorów zainteresowanych rozwijaniem u uczniów kompetencji w zakresie przedsiębiorczości.

Zgodnie z definicją Rady Europejskiej kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, to między innymi zdolność wykorzystywania szans i pomysłów oraz przekształcania ich w wartość dla innych osób. Zostały one wpisane w „Kluczowe kompetencje w uczeniu się przez całe życie”, stąd też odpowiednie kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu systemu edukacji.

Identyfikacja i analiza pomysłów biznesowych, analiza profilu osobowościowego przyszłego przedsiębiorcy, komunikacja i współpraca zespołowa, myślenie projektowe – design thinking, start-upy i start-upowe podejście – od pomysłu do produktu, to tylko niektóre tematy specjalistycznego szkolenia prowadzonego przez ekspertów i pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Każdy uczestnik szkoleń otrzyma oprócz praktycznej wiedzy, także ciekawe materiały edukacyjne oraz wiele pomysłów i inspiracji, które pozwolą uatrakcyjnić zajęcia z podstaw przedsiębiorczości w szkołach. Bardzo duży nacisk zostanie położony na możliwość zweryfikowania wiedzy teoretycznej z praktyczną oraz pokazanie, jak w procesie edukacyjnym zachęcić młode osoby do bycia przedsiębiorczym człowiekiem.

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy jednocześnie są praktykami z dużym doświadczeniem biznesowym. Formuła zajęć: 4 spotkania po 4h – online na platformie ZOOM w godzinach popołudniowych oraz 2 spotkania po 5h – stacjonarnie, w soboty w godzinach: 9.30-14.00 w Ośrodku przy ul. Garbarskiej 1.

Prowadzący:
dr Marek Makowiec – Pracownik naukowo-badawczy, adiunkt w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, certyfikowany PM (metodologia IPMA). Ekspert oceniający wnioski w ramach NCN. Dorobek naukowy to ponad 100 artykułów i monografii naukowych oraz uczestnictwo w ponad 50 konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, jako prelegent, ekspert i doradca. Nagrodzony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w 43 edycji ogólnopolskiego konkursu poprawy warunków pracy w 2015 r. za rozprawę doktorską pt.: „Metodyka humanizowania telepracy”. Aktywny na polu szkoleń biznesowych, głównie w obszarach: przedsiębiorczości, grywalizacji, komercjalizacji badań naukowych i transferu wiedzy, pozyskiwania dofinansowania oraz „miękkich” obszarach zarządzania. Brał udział w uruchomieniu i potem rozwinięciu blisko 200 innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych i start-upów.

Konrad Szczukiewicz – Startupowiec, wykładowca, prelegent. Większość swojego dorosłego życia spędził za granicą, kończąc studia na paryskiej Sorbonie oraz zdobywając tytuł MBA w Paryżu. Pracował na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach we Francji, Belgii oraz USA. Po powrocie do Polski, współtworzył software house oraz start-up zajmujący się uczeniem maszynowym w branży retail. Podczas swojej przygody start-upowej, opracował autorski system tworzenia pitch decków oraz prezentacji. Wygrał wiele nagród m.in. zwycięstwo w Wolves Summit, European Start-up Days, ABSL Start-up Challenge. Wykłada na kilku uczelniach, w tym na Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Krakowskiej, prowadzi warsztaty i kursy, publikuje artykuły naukowe.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy do zapisów w Systemie Rezerwacji Szkoleń

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube