Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

Ruszył nabór do drugiej edycji stypendium Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego dla osób w wieku 18-26 lat. Poza wsparciem materialnym członkowie kapituły uruchomili program mentoringowy.

Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego, które powstało, by wspierać rozwój młodych ludzi w ich ścieżce rozwoju i kariery ogłosiło nabór w ramach drugiej edycji stypendium.
O stypendium mogą się ubiegać osoby w wieku 18-26 lat, które myślą w sposób oryginalny i rozwijają swoje pasje. Nabór trwa do 28 listopada 2019 roku. Kwota stypendium wynosi 12 000 zł, ponadto wszyscy finaliści będą uczestniczyć w programie mentoringowym skierowanym do osób młodych.

Pierwszą finalistką stypendium wybraną w czerwcu 2019 roku została Agnieszka Pałka, uczennica Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Jak opowiada: Wcześniej byłam już laureatką innych stypendiów, ale to było dla mnie wyjątkowe ze względu na spotkanie z członkami kapituły. W trakcie poprzednich konkursów opowiadałam tylko o swojej działalności, a w tym wypadku miałam wrażenie, że członkowie kapituły chcą poznać mnie – Agnieszkę Pałkę – jako osobę, a nie tylko realizatorkę różnych projektów. Otrzymane stypendium przeznaczyłam na certyfikat z języka angielskiego oraz kursy dokształcające. Dla mnie wartością dodaną była możliwość poznania osób – mentorów, do których młody człowiek zwykle nie ma dostępu. A wsparciem, z którego osobiście bardzo się cieszę jest list polecający na studia w Stanach Zjednoczonych napisany przez członków kapituły.

Kolejnego laureata poznamy 15 stycznia 2020 roku, w rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Więcej informacji o stypendium, naborze, warunkach zgłoszenia można znaleźć na stronie: https://stypendiumwyspianskiego.pl