Szkoła branżowa przyszłością nowoczesnego biznesu

Współpraca z przedstawicielami biznesu na rzecz kształcenia zawodowego to główny temat organizowanej 25 marca konferencji dla kadry kierowniczej szkół branżowych i szkół podstawowych, doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, nauczycieli oraz tych, którzy związani są z edukacją zawodową.

Podczas spotkania Bożena Gawron-Mayer, ekspert MEN ds. ECVET (European Credit System for Vocational Education and Training) zapozna uczestników z możliwościami wyposażenia ucznia szkoły branżowej w dodatkowe umiejętności i kwalifikacje, a także przedstawi obszary współpracy szkół branżowych z pracodawcami. O perspektywach rynku pracy będzie mówił Adam Biernat, kierownik Zespołu Badań, Analiz i Programowania Rynku Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Doradca zawodowy Aneta Wojas przedstawi ofertę urzędu pracy skierowaną do osób młodych. Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach Jerzy Kotaś podzieli się z uczestnikami konferencji doświadczeniami współpracy szkoły zawodowej z pracodawcami.

Szczegółowe informacje na temat organizowanej konferencji można znaleźć w ofercie edukacyjnej Ośrodka w Oświęcimiu.