14.09.2020

Zdalne nauczanie w środowisku Classroom

Zdalna edukacja wzbudza wiele emocji i nadal stanowi wielkie wyzwanie dla dyrektorów szkół. Jak zbudować płaszczyznę skutecznej komunikacji i sprawnej współpracy społeczności szkolnej w sieci?

24 września zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych  do udziału w seminarium w ramach  Akademii Zarządzania  „Szkoła na odległość – zdalna edukacja jako wsparcie i alternatywa dla tradycyjnego nauczania.”

Nasi eksperci Ewa Mauer i Agata Kiełkowicz przedstawią  rozwiązania techniczne i organizacyjne, które umożliwiły wdrożyć z sukcesem zdalne nauczanie  w Da Vinci Publicznej Szkole Podstawowej w Krakowie. Omówią aspekty prawne kształcenia na odległość oraz dokumentację dyrektora, w tym w zakresie nadzoru pedagogicznego. Zademonstrują w praktyce funkcjonalności platformy Google Classroom, w tym możliwość tworzenia i zamieszczania materiałów dydaktycznych, sprawdzania i monitorowania prac oraz postępów uczniów, realizacji projektów oraz archiwizacji zajęć. Zaprezentują przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii i aplikacji na lekcjach zdalnych i podczas pozalekcyjnych zajęć online.

W trakcie seminarium uczestnicy wspólnie z ekspertami poszukiwać będą odpowiedzi na pytania: jak zbudować płaszczyznę komunikacji i współpracy społeczności szkolnej w sieci oraz jak wykorzystać zdalną edukację jako element promowania i budowania wizerunku szkoły.

Ewa Mauer – dyrektor Da Vinci Publicznej Szkoły Podstawowej w Krakowie, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie, prezes Fundacji Szkoła Medialna, dziennikarz, autorka programów dziecięcych Radia Kraków, szkoleniowiec, Microsoft innovative educator expert.

Agata Kiełkowicz – koordynator Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji, szkoleniowiec
i wiceprezes Fundacji Szkoła Medialna, specjalista nowych technologii w edukacji, autorka programów edukacyjnych do nauki czytania, założycielka i trener Akademii Kodera.

wróć do listy aktualności