Szkolenia zespołów nauczycieli w oparciu o aplikację MS Teams

Mężczyzna prowadzący szkolenie.

Odpowiadając na oczekiwania szkół w związku z zaistniałą w naszym kraju sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi nowymi przepisami prawnymi przedstawiamy ofertę szkoleń zespołów nauczycieli dotyczącą różnych aspektów edukacji zdalnej.

Termin realizacji: 18.05.2020 – 30.06.2020

• Uczeń sprawcą swojej wiedzy – metody pracy w edukacji zdalnej
  • Rozbudzanie u uczniów aktywności i współpracy podczas nauki zdalnej – realizacja projektów przedmiotowych
  • Czynniki wspierające motywację uczniów do nauki zdalnej a działania nauczyciela – rola oceniania i informacji zwrotnej
  • Projektowanie testów, quizów i materiałów interaktywnych na potrzeby edukacji zdalnej (treści do ustalenia ze szkołą: Genial.ly, Quizlet, Quizizz, Kahoot, Wordwall, Testportal, Google Forms)
  • WebQuest – czyli sposób na metodę projektu w epoce zdalnego nauczania, tworzenie WebQuestu na przykładzie platformy Blogger
  • Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – czas pandemii a przemoc w rodzinie
  • Współpraca w ramach sieci wsparciem nauczycieli w dobie pracy zdalnej
  • Uczeń z Zespołem Aspergera w edukacji zdalnej
  • Praca nauczyciela wspomagającego w edukacji on-line – rewalidacja, terapia i wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • STEAM-owe lekcje

Zgłoszenie formy doskonalenia dla zespołów nauczycieli następuje poprzez wypełnienie formularza „Karta zgłoszenia instytucji” w wersji papierowej, dostępnego na stronie MCDN w zakładce „System Rezerwacji Szkoleń”. „Karta zgłoszenia instytucji” powinna być podpisana i przesłana w formie elektronicznej na adres bok.tarnow@mcdn.edu.pl lub faksem: +48 14 688 88 11 oraz tradycyjną pocztą na adres Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie ul. Nowy Świat 30, 33-100 Tarnów z dopiskiem „Szkolenia zespołów nauczycieli”.

Każdy uczestnik będący członkiem zespołu nauczycieli biorących udział w szkoleniu zobowiązany jest do indywidualnego wypełnienia elektronicznego formularza zgłoszenia na szkolenie, udostępnionego na stronie MCDN dyrektorowi placówki lub osobie odpowiedzialnej za organizację szkolenia. Rekrutacja członków zespołu nauczycieli odbywa się analogicznie jak dla uczestników indywidualnych.

Zajęcia będą trwać 2-3 godziny dydaktyczne i będą odbywać się za pośrednictwem platformy MS Teams. Po zalogowaniu uczestnicy otrzymają link umożliwiający dostęp do MS Teams. Wymagania techniczne po stronie uczestnika to: mikrofon oraz głośniki i kamerka oraz łącze internetowe. Uczestnicy będą widzieli i słyszeli trenera, ale bez konieczności udostępniania swojego widoku z kamery.

Materiały pomocnicze do zajęć i prezentacje multimedialne będą przesyłane drogą mailową. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia ukończenia formy doskonalenia. Koszt i szczegółowe warunki realizacji oferty zdalnej zostaną ustalone z dyrektorem szkoły zamawiającym szkolenie.