Trzymaj formę! Dbaj o zdrowie psychiczne!

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy psychiatrzy odnotowali częstsze występowanie depresji, stanów lękowych, zaburzeń nerwicowych, problemów ze snem i apetytem, a także zespołu stresu pourazowego (PTSD) wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym, MCDN Ośrodek w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie ze specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy wskażą w jaki sposób wspierać dzieci i młodzież w nowej, postpandemicznej rzeczywistości.

W ramach wsparcia dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkół i placówek w realizacji zadań wychowawczo-profilaktycznych po powrocie dzieci i młodzieży do nauki stacjonarnej w roku szkolnym 2021/2022, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Nowym Sączu zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół ogólnodostępnych i placówek oświatowych, psychologów i pedagogów szkolnych do udziału w konferencji pt. Myślę i działam pozytywnie – profilaktyka zdrowia psychicznego w czasie pandemii.

Konferencja realizowana w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.4

Konferencja odbędzie się 25 listopada 2021. Zapraszamy do zapisów: https://mcdn.edu.pl/nowy-sacz/mysle-i-dzialam-pozytywnie-profilaktyka-zdrowia-psychicznego-w-czasie-pandemii-konferencja/