27.10.2021

Turystyka rowerowa jako forma zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych

Rolą nauczyciela wychowania fizycznego jest wyposażenie ucznia w wiadomości i umiejętności oraz rozbudzenie potrzeby aktywności przez całe życie. Jedną z takich form jest turystyka rowerowa.

3 listopada zapraszamy miłośników turystyki rowerowej oraz nauczycieli poszukujących atrakcyjnych form aktywności do zaproponowania uczniom na konferencję metodyczną „Turystyka rowerowa – jako forma zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych”.

W trakcie wystąpień odpowiemy na wiele pytań m.in.: Jak zorganizować wycieczki, rajdy rowerowe – bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami? Jak założyć szkolny klub rowerowy? Kogo zaprosić do współpracy? Czy można na rowerze zwiedzać Polskę i świat? Czy może jeździć każdy, nawet osoby z niepełnosprawnościami?

Podczas konferencji będzie okazja do zapoznania się z nowościami sprzętowymi oraz możliwościami, jakie dają rowery elektryczne. Porozmawiamy o pozytywnym wpływie jazdy na rowerze na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz przedstawimy korzyści płynące z uczenia dobrych zwyczajów i zasad obowiązujących na szlakach rowerowych.

Naszym gościem specjalnym będzie Marcin Kozioł – podróżnik, który odwiedził na rowerze ponad 40 krajów, Ekspert Polskiej Organizacji Turystycznej w dziedzinie turystyki rowerowej, Prezes Zarządu Fundacji „Polska na Rowerze”.

Zapraszamy zarówno tych, których do turystyki rowerowej przekonywać nie trzeba, jak i tych, którzy nie znają przyjemności, jaką daje jazda na rowerze. Udowodnimy, że warto nie tylko samemu jeździć, ale propagować turystykę rowerową wśród dzieci i młodzieży.

wróć do listy aktualności