04.03.2022

„Uczeń cudzoziemski w polskim systemie oświaty – o czym powinien wiedzieć dyrektor?”

Uczniowie z Ukrainy znajdujący w naszym kraju schronienie przed wojną mają prawo do pobierania nauki w polskiej szkole na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjmowanie uczniów przybywających z zagranicy jest uregulowane na poziomie ustawowym.

W związku z potrzebą przypomnienia obowiązujących regulacji prawnych dotyczących przyjmowania dzieci cudzoziemskich do polskich przedszkoli i szkół, zapraszamy Państwa Dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek w dniu 15 marca 2022 roku w godz. 11.00 – 13.30 na bezpłatne seminarium pt. „Uczeń cudzoziemski w polskim systemie oświaty – o czym powinien wiedzieć dyrektor?”.

Podczas spotkania przypomnimy zasady przyjmowania obcokrajowców do przedszkola i szkoły. Omówimy, na jakie wsparcie mogą liczyć uczniowie, w jaki sposób zorganizować dla nich dodatkowe zajęcia języka polskiego oraz oddział przygotowawczy. W czasie seminarium porozmawiamy również o wsparciu psychologiczno-pedagogicznym dla uczniów i ich rodziców, o integracji uczniów cudzoziemskich ze środowiskiem rówieśniczym oraz konieczności współpracy szkoły z rodzicami / prawnymi opiekunami tych uczniów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium.

Zgłoszenia prosimy kierować  przez elektroniczny System Rezerwacji Szkoleń.