Uczeń i nauczyciel w szkole wartości

Obrazek przedstawia stos książek, na błękitno-szarym tle. Na nim siedzi czytająca książkę dziewczyna.

Nie ma sytuacji, której nie można wykorzystać, by zmienić świat na lepsze.

P.Zimbardo

Serdecznie zapraszamy 7.12.2022 r. na konferencję online: Wychowanie do wartości przez kulturę, sztukę, literaturę, z cyklu: Uczeń i nauczyciel w szkole wartości.

Nasza konferencja adresowana jest do wychowawców, nauczycieli języka polskiego i wychowania do życia w rodzinie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa małopolskiego, zainteresowanych aksjologicznym wymiarem edukacji.

Zaproszeni prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób kształtować kompetencje przyszłości na zajęciach szkolnych, by uczniom nie był obcy świat wartości uniwersalnych?  Zaproponują również  wypróbowane sposoby na inspirowanie młodych pokoleń do wartościowych, dojrzałych  postaw.

Szczegółowy program konferencji i link do zapisów można znaleźć pod linkiem: