22.06.2020

Uczniowie zdolni spotkają się zdalnie na Forum Młodych Talentów

Uczestnicy zajęć w Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych (CWUZ), którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozwijali swoje uzdolnienia w projekcie „Małopolskie Talenty”, wezmą udział w Forum Młodych Talentów. Wydarzenie to stanowi jednocześnie podsumowanie pracy siedemdziesięciu CWUZ w mijającym roku szkolnym.

Celem Forum jest umożliwienie kontaktu z inspirującymi osobami, które osiągnęły sukces w młodym wieku, wymiana doświadczeń oraz promowanie osiągnięć uczniów zdolnych. Podczas spotkania zostaną także ogłoszone wyniki Konkursu na najlepszy projekt edukacyjny zrealizowany w CWUZ.

W bieżącym roku szkolnym Forum Młodych Talentów odbędzie się 22 i 23 czerwca w godz. 13.00 – 15.30 i – ze względu na bezpieczeństwo uczniów w obecnej sytuacji epidemicznej – zostanie przeprowadzone w formie zdalnej.

Mamy nadzieję, że mimo nietypowej formy spotkanie zainspiruje uczestników do dalszej pracy nad rozwijaniem ich pasji i talentów.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Projekt „Małopolskie Talenty” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10. Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych.

Komponenty „Małopolskich Talentów”:
1. Projekty konkursowe, realizowane przez Gminy, Powiaty, Stowarzyszenia, Fundacje – organizacja i prowadzenie zajęć w Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych.
2. Projekt pozakonkursowy, realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Edukacji oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – dodatkowe wsparcie dla nauczycieli i dla uczniów, objętych projektami konkursowymi: diagnoza uzdolnień, Letnia Szkoła Młodych Talentów, konkurs na projekt edukacyjny zrealizowany w CWUZ, Forum Młodych Talentów.