26.11.2019

Warsztaty teatralne dla kadry oświatowej Małopolski

Za nami pierwsza pilotażowa seria warsztatów teatralnych zorganizowanych dla nauczycieli i dyrektorów małopolskich placówek oświatowych. Warsztaty przygotowane przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kolejny cykl warsztatów już w nowym roku.

Dzięki współpracy międzyinstytucjonalnej udało się zorganizować dwa cykle warsztatowe, które miały na celu rozwinięcie wśród kadry oświatowej z regionu kompetencji społecznych, psychologicznych oraz ekspresji kulturalnej.

Warsztaty zostały zaprojektowane zgodnie ze zgłoszonymi przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli potrzebami. Były to z jednej strony warsztaty wspierające w pracy z dziećmi i młodzieżą z zastosowaniem m.in. metody improwizacji teatralnej wg Keitha Johnstona. Nauczyciele mieli możliwość – poprzez konkretne propozycje działań, gier improwizacyjnych – nauczyć się technik rozładowania atmosfery w klasie. Drugi z warsztatów związany był z autoprezentacją, samoświadomością, interakcją z otoczeniem; dostarczył uczestnikom narzędzi do autoanalizy, panowania nad własnym ciałem i emocjami. Warsztaty poprowadzili Marta Waldera oraz Grzegorz Łukawski – aktorzy Teatru J. Słowackiego.

Jeszcze w tym roku jest możliwość skorzystania z oferty teatralnej dedykowanej dla szkół, w szczególności w repertuarze Teatru Słowackiego można znaleźć niebanalną realizację „Lalki” w reżyserii Wojciecha Klemma, „Imię róży” w reżyserii Radosława Rychcika, „ Hamleta” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, adaptację prozy Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” w reżyserii Pawła Świątka, czy poznać barwny świat słowiańskich mitów i legend dzięki spektaklowi „Smok!” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Dla nauczycieli czekają bezpłatne konspekty cyklu lekcji do każdego tytułu.

Galeria

wróć do listy aktualności