Wartości edukacji ekologicznej w przedszkolu

Fundamenty przyszłych działań, styl życia, nawyki kształtują się już od najwcześniejszych lat. Okres przedszkolny to dla dziecka ważny czas na kontakt z naturą, poznawanie środowiska, ale też zagrożeń, jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja.

Wychodząc naprzeciw potrzebie propagowania edukacji ekologicznej, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Przedszkolem nr 31 w Tarnowie zorganizowało seminarium pt. Wartości edukacji ekologicznej w przedszkolu. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z projektem EkoBeatka i czyste powietrze finansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Seminarium otworzyła Ewa Sojat – Wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka w Tarnowie, Kinga Witek – Dyrektor Przedszkola nr 31 oraz dr Kazimierz Koprowski – Prezes WFOŚiGW.

W przedsięwzięciu edukacyjnym uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli oraz studenci kierunków pedagogicznych PWSZ w Tarnowie, którzy przygotowali dla dzieci specjalny program artystyczny.

Wykład nt. wartości edukacji ekologicznej wygłosiła dr Małgorzata Jaśko – nauczyciel konsultant MCDN ds. doskonalenia kadry kierowniczej. O walorach przyrodniczych miasta Tarnowa podczas prezentacji pt. Parki – ekologiczny oddech Tarnowa mówiła Iwona Kapustka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.