11.09.2020

Wiatrak matematyczny w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej

Jak wspomagać wszechstronny rozwój dzieci? Jaką rolę pełni narzędzie edukacyjne w kształtowaniu motoryki dużej i małej? – o tym na warsztatach z autorkami wiatraka matematycznego.

Wiatrak matematyczny to innowacyjne narzędzie do nauki matematyki w przedszkolu. Jest pomocą dydaktyczną dla nauczycieli i pomaga im realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego, urozmaica również naukę matematyki w młodszych klasach szkoły podstawowej.

29 września zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej do Ośrodka w Oświęcimiu na warsztaty „Wiatrak matematyczny”. Spotkanie poprowadzą Izabela Żukowska i Urszula Dąbrowska – nauczycielki, które stworzyły i opatentowały narzędzie wspierające rozwój umysłowy dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem warsztatów jest poznanie walorów wiatraka matematycznego w zakresie:

• kształtowania koordynacji ruchowej,
  • utrwalania kolorów, kształtów,
  • stosunków przestrzennych,
  • pojęć matematycznych.

Autorki na warsztatach zaprezentują wiatrak matematyczny jako bodziec do stymulacji wzroku, dotyku i ruchu oraz wykorzystanie go w różnych sytuacjach i miejscach edukacyjnych.