Zdalne lekcje to wyzwanie dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Codzienne zajęcia w szkołach zostały zawieszone, ale edukacja trwa. Aby łatwiej prowadzić ją zdalnie, przygotowaliśmy dla Państwa propozycje wspierające dyrektorów i nauczycieli w realizacji zadań w nowych warunkach funkcjonowania szkół i placówek.

Oferta specjalna online

Kontynuujemy naszą pomoc w doskonaleniu warsztatu nauczycieli, w ramach której przygotowaliśmy specjalną ofertę w formie e-learningowej.

Poznaj naszą ofertę szkoleniową.

Zdalne konsultacje

W okresie zawieszenia stacjonarnych form doskonalenia w naszej placówce nasi nauczyciele konsultanci oraz doradcy metodyczni są dostępni dla Państwa pod swoimi adresami e-mail. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby doskonalenia i rozwijania warsztatu pracy, dlatego zachęcamy do kontaktów poprzez pocztę elektroniczną.

Wsparcie przedmiotowe online

W panelu Materiały dla nauczycieli proponujemy Państwu linki do stron, portali, poradników oraz otwartych zasobów edukacyjnych. Jest to repozytorium bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych dedykowanych poszczególnym przedmiotom. Materiały wspomagające pracę zdalną znajdują się również na podstronach doradców metodycznych. To źródła, do których można sięgnąć teraz – i wrócić do nich w każdej chwili. Nasze zasoby są ciągle aktualizowane.

Rekomendacje jak uczyć zdalnie

Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie przepisów oraz propozycje rozwiązań przydatnych w nauczaniu zdalnym w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Mamy nadzieję, że zebrane rekomendacje będą cennym źródłem informacji oraz będą pomocne w usprawnieniu procesu nauczania i uczenia się na odległość.

Państwa potrzeby są dla nas bardzo ważne, chcemy być pomocni w rozwoju i wspomagać w realizacji zadań wynikających z obowiązku zdalnej edukacji. Poza przygotowanymi propozycjami, jesteśmy otwarci na współpracę odpowiadającą indywidualnemu zapotrzebowaniu nauczycieli, dyrektorów i szkół. Nasza oferta będzie sukcesywnie wzbogacana. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej oraz profilu FB.