Wsparcie uczniów z zaburzeniami mowy

Nauczyciel, uczeń, tablica, las

W listopadzie br. zapraszamy na dwa seminaria prowadzone przez Kingę Głozak-Zeman – nauczyciela, logopedę, neurologopedagoga, surdologopedagoga, surdopedagoga, tyflopedagoga.

Prowadząca seminaria posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako terapeuta z pacjentami w różnym wieku. Pracuje z dziećmi w Centrum Intensywnej Rehabilitacji w Wesołej Krainie w Sułkowicach i w Niepublicznym Tęczowym Przedszkolu w Oświęcimiu.

Kinga Głozak-Zeman na pierwszym spotkaniu już 23 listopada br. pt. „Jak funkcjonuje uczeń z zaburzeniami mowy w szkole? Nawet Ty możesz mu pomóc”, przybliży wadę wymowy jaką jest dyslalia, omówi funkcjonowanie ucznia z wadą wymowy w szkole. Wskaże sposoby dostosowania wymagań edukacyjnych do potrzeb ucznia z wadą wymowy, ale także da wskazówki jak wspomóc proces terapeutyczny ucznia.

Drugie seminarium dnia 28 listopada br. pt. „Jak prawidłowo stymulować mowę dziecka w okresie jej rozwoju?”, skierowane jest do  nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat rozwoju mowy dzieci i wdrożyć ją w codzienne praktyczne zajęcia. Podczas szkolenia nauczyciele m.in. poznają kamienie milowe w rozwoju mowy, dowiedzą się jak wcześnie usprawniać rozwój mowy dzieci.

Seminaria odbędą się za pośrednictwem MS Teams. Uczestnicy, po zalogowaniu się w Systemie Rezerwacji Szkoleń, otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do MS Teams.

Zapraszamy do zapisów:
23.11.2022 godz. 15.00 do 17.15 – Jak funkcjonuje uczeń z zaburzeniami mowy w szkole? Nawet Ty możesz mu pomóc.
28.11.2022 godz. 15.00 do 17.15 – Jak prawidłowo stymulować mowę dziecka w okresie jej rozwoju?