Współczesne problemy pedagogiki w duchu Jana Pawła II

W Roku Świętego Jana Pawła II zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na konferencję online, której przedmiotem są działania wychowawcze pielęgnujące i utrwalające wartości głoszone przez naszego Rodaka.

Jakie wartości przyświecały kiedyś naszym dziadkom, rodzicom w wychowywaniu swoich pociech? Jakie wartości przyświecają dzisiejszym rodzicom? Czy to prawda – jak niektórzy twierdzą – że dzisiejsze wychowanie zdaje się być trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej? A szkoła? Czy w codziennej pracy nauczyciel realizuje te same wartości, które są wyznawane przez rodziców, uczniów? Czy w aktualnej – szeroko rozumianej – sytuacji możliwe jest respektowanie podstawowych, uniwersalnych wartości?

Zastanówmy się nad tym wspólnie – uczestnicząc 24 listopada w bezpłatnej konferencji online pt. Współczesne problemy pedagogiki w duchu Jana Pawła II organizowanej przez nasz Ośrodek w Krakowie we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Tematyka konferencji bezpośrednio nawiązuje do kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021: Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych oraz wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

PROGRAM KONFERENCJI