Wychowanie do wartości w szkole i domu

O wychowaniu można mówić często i wiele.
Ważne, by podchwyconą myśl, nową czy śmiałą koncepcję wdrożyć w czyn.
Zmieniający się świat zachęca współczesnych nastolatków do aktywności, eksperymentowania, odważnego manifestowania swoich potrzeb.
Jak te potrzeby połączyć z ideą wychowania do odpowiedzialności i wzmacniania podmiotowości uczniów?

Konferencja pt. Koncepcje wychowania człowieka w oparciu o wartości: odpowiedzialność i podmiotowość osoby, którą organizuje Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, jest głosem w dyskusji: jak dzisiaj wychowywać młodych ludzi?

Do podjęcia takiego wyzwania zachęca nas zarówno potrzeba środowiska oświatowego jak i zaszczytny obowiązek realizacji jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom oraz chcąc zmierzyć się z pytaniami o wychowanie do wartości, zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów szkół i placówek, nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych do udziału w konferencji, która odbędzie się 26 listopada 2019 r. (wtorek) w godzinach od 15.00 do 18.30 w MCDN Ośrodek w Krakowie przy ul. Garbarskiej 1.

W programie:

• Punktowe systemy oceniania zachowania w szkole, czyli o tym, dlaczego ze złotego rogu ostał się ino sznurdr hab. Przemysław Bąbel, prof. UJ
  • Myślę, czuję, działam – w zgodzie z sobą i z innymidr Irmina Rostek, Ignatianum
  • O „wychowawczej” roli muzyki, której słuchają uczniowieStanisław Srzednicki, nauczyciel, muzyk

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapisu na konferencję można dokonać w Systemie Rezerwacji Szkoleń.