13.05.2022

Wychowanie fizyczne a sporty całego życia

Konferencja - Agata Wdowik

12 maja odbyła się konferencja metodyczna „Sporty całego życia – nowe spojrzenie, nowe możliwości” z udziałem 140 nauczycieli.

Założeniem konferencji było zachęcenie nauczycieli wychowania fizycznego do rozbudzania u uczniów potrzeby aktywności przez całe życie, proponując różne formy tzw. sportów całego życia.

W czasie wystąpień uczestnicy mogli usłyszeć wiele ciekawostek, zapoznać się z nowymi trendami w sportach całego życia t.j. zumba, joga, kulturystyka, sporty siłowe, łyżworolki i nartorolki, triatlon. Zaproszeni eksperci: Beata Dumara-Urban, Bartłomiej Chojowski, Paweł Borawski oraz nasi doradcy metodyczni: Daniel Domagała i Agata Wdowik zwrócili uwagę na rolę nauczyciela wychowania fizycznego w motywowaniu młodzieży do systematycznej aktywności oraz przekazali wiele wskazówek, aby różnego rodzaju aktywności przynosiły jak najwięcej korzyści, satysfakcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za aktywny udział w naszym sportowym święcie. Jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w seminariach, warsztatach, spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia prowadzonych przez nauczycieli doradców metodycznych.

Galeria zdjęć

 

wróć do listy aktualności