Wychowanie fizyczne online – wybrane zagadnienia dotyczące zdalnego nauczania

Zdalne nauczanie w wychowaniu fizycznym? Absurd? Genialne rozwiązanie? Konieczność? Niezależnie od różnicy zdań trudno zmienić rzeczywistości, pozostaje się do niej dostosować.

Okoliczności związane z epidemią koronawirusa SARS- COV-2 zmuszają nauczycieli do ponownego podjęcia zdalnego nauczania. Chociaż mamy już pewne doświadczenia, to musimy wciąż szukać nowych rozwiązań.

W ramach doradztwa metodycznego zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego szkół ponadpodstawowych z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i miasta Tarnów do MCDN Ośrodek w Tarnowie na bezpłatne warsztaty dotyczące zasad, metod i form stosowanych na lekcji wychowania fizycznego online. Szczegóły warsztatu oraz formularz zapisu znajdą Państwo na stronie:

Szkolenie pozwoli odpowiedzieć na następujące pytania:
– w jaki sposób nauczyciel wychowania fizycznego może inspirować ruchową aktywność i prozdrowotne postawy młodzieży organizując lekcje w sposób zdalny?
– jak monitorować i dokumentować wyniki aktywności uczniów?
– jak sprawdzać i oceniać uczniów?
Podczas spotkania przedstawione zostaną przykładowe scenariusze lekcji zdalnych.