Wychowanie fizyczne w warunkach pandemii

Jak bezpiecznie prowadzić lekcje wychowania fizycznego w strefie zielonej, żółtej, czerwonej? Jak opracować różne warianty lekcji w nauczaniu hybrydowym lub zdalnym? Co można, a czego należy unikać prowadząc lekcje stacjonarne?

Nowy rok szkolny przynosi wyzwania w zakresie realizacji zajęć z wychowania fizycznego. Czas pandemii spowodował, że znaleźliśmy się w bardzo nietypowej sytuacji i w ekstremalnie krótkim czasie musieliśmy zmienić nawyki pracy. Edukacja zdalna wymaga zastosowania innych metod i narzędzi. Obowiązek realizacji podstawy programowej w warunkach hybrydowej i zdalnej edukacji jest dużym wyzwaniem. Niezależnie od poziomu zaawansowania technicznego szkół oraz umiejętności informatycznych uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego, pojawiają się jednak podobne trudności.

Okazją do dyskusji na temat bieżących problemów, wyzwań oraz wymiany doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego są warsztaty z doradztwa metodycznego organizowane 28 września o godz. 17:00 w naszym Ośrodku w Tarnowie.

Celem warsztatów jest:

• zapoznanie z aspektami prawnymi organizacji zajęć z wychowania fizycznego,
  • przedstawienie obowiązujących procedur bezpieczeństwa na lekcjach wychowania fizycznego,
  • zapoznanie z różnymi wariantami lekcji,
  • omówienie problemów i trudności, z którymi spotykają się nauczyciele wychowania fizycznego w szkolnej praktyce.

Zapraszamy na zajęcia wszystkich zainteresowanych nauczycieli szkół ponadpodstawowych powiatu dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnów.

Zapisy dostępne w Systemie Rezerwacji Szkoleń