06.05.2021

Wychowanie w trosce o wartości. Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów

W 80. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu realizowanym pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Chcąc uczcić „męczennika miłości”, którego życie i losy splotły się z Małopolską, Krakowem, a szczególnie z Ziemią Oświęcimską, we współpracy z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Krakowie zapraszamy dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół oraz wszystkich, którym bliska jest postać św. Maksymiliana do udziału w przedsięwzięciu „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”.

 W ramach przedsięwzięcia 25 maja w godz. 10:00 – 14:30 w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbędzie się konferencja „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”. Będzie ona realizowana hybrydowo, a także transmitowana za pośrednictwem YouTube. Wśród zaproszonych prelegentów będzie można wysłuchać wystąpień m.in. dr. Tomasza Terlikowskiego, red. Jana Pospieszalskiego czy bp. prof. Janusza Mastalskiego. Tematyka wystąpień dotyczy zarówno dziedzictwa świętego Maksymiliana, jak i problemów wychowawczych współczesnej młodzieży.

Kolejne zaplanowane wydarzenie, upamiętniające deportację Świętego Męczennika, to koncert muzyczny w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w dniu 29 maja o godz. 17:00, podczas którego będzie można wysłuchać Mszy F-dur Józefa Michała Poniatowskiego w wykonaniu Filharmoników Krakowskich. Koncert będzie również transmitowany przez YouTube.

Imprezą towarzyszącą jest wojewódzki konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”. Jego głównym organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w dniu 21 maja br. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie.

Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Jan Tadeusz Duda – Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego
Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski
Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty
o. Marian Gołąb – Minister Prowincjonalny Krakowskiej Prowincji Franciszkanów

Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu za pośrednictwem MS Teams (uczestnicy otrzymają link umożliwiający dostęp do MS Teams) oraz YouTube.

Link do rejestracji na KONFERENCJĘ:
Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów – oferta specjalna – Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (mcdn.edu.pl)

Zapraszamy do udziału w konferencji.

Program

 

wróć do listy aktualności