21.02.2022

Jak zaplanować i przeprowadzić lekcję geografii na miarę ucznia XXI wieku? Na to pytanie uzyskamy odpowiedź już 2 marca br. podczas konferencji, gdzie poznamy różnorodne strategie, metody, techniki budowania samodzielności poznawczej ucznia.

Kształcenie poszukujące jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego ucznia i nauczyciela. Zaproszeni prelegenci w poszczególnych modułach tematycznych konferencji, przedstawią Państwu wybrane metody  kształcenia i środki dydaktyczne ukierunkowane na sprawczość i samodzielność ucznia. Planowane jest wnikliwe przedstawienie zagadnienia edukacji włączającej z zastosowaniem narzędzi TIK oraz elementów arteterapii. Program konferencji obejmuje także zaprezentowanie Interaktywnych Plansz Przyrodniczych i dyskusję panelową o mitach edukacyjnych w aspekcie metod nauczania.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: „Wyczerpać temat, ale nie ucznia” – kształcenie poszukujące na lekcjach geografii