15.10.2020

XVI Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego

Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wraz z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają młodzież z małopolskich placówek oświatowych do wzięcia udziału w XVI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji „Przeglądu” jest Bitwa Warszawska 1920 roku i jej bohaterowie. Przegląd tradycyjnie składa się z konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego oraz przeglądu filmowego, w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież będzie mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu. Na prace uczniów czekamy do 20 listopada 2020 roku.

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, a nauczyciele dyplomy. W zależności od sytuacji epidemiologicznej zostanie zorganizowana Gala Finałowa lub nagrody zostaną wysłane pocztą. Wybrane prace zostaną zamieszczone w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych” wydawanym w ramach projektu Młodzież pamięta®.

Organizatorzy projektu:
Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski
Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Duda
Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak

Szczegóły dotyczące „Przeglądu” dostępne są na stronie: www.patriotycznykrakow.pl. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem telefonu: 886 606 096 lub adresem kkedra@cmjordan.krakow.pl.

Załączniki:

Regulamin konkursu

wróć do listy aktualności