Zagadki i łamigłówki matematyczno-logiczne a kompetencje kluczowe

Kształtowanie logicznego myślenia jest niezwykle ważną umiejętnością w aspekcie całościowego rozwoju dziecka. Jakie znaczenie w edukacji mają zagadki i łamigłówki matematyczno-logiczne? Jak rozwijać myślenie dywergencyjne uczniów?

Warsztaty z opracowywania zagadek i łamigłówek matematycznych i językowych mają na celu uatrakcyjnienie zajęć o efektywne metody zarówno w pracy z przedszkolakami jaki i z uczniami klas I – III. W trakcie zajęć zostanie zaprezentowanych wiele przykładów rozwiązań metodycznych, które sprzyjają kształtowaniu kompetencji kluczowych. Przygotowane propozycje będą mogły znaleźć zastosowane zarówno w edukacji stacjonarnej, jak i w nauczaniu zdalnym.

Zaproszeni przez nas eksperci: Andrzej Peć i Krzysztof Eran Werber mają olbrzymie doświadczenie w tworzeniu narzędzi dydaktycznych sprzyjających rozwojowi dziecka. Są oni współautorami projektu edukacyjnego P21– Twórcze Przedszkole XXI wieku. Ich działania edukacyjne wychodzącą naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji: gry, zagadki, łamigówki – te rozwiązania najbardziej odpowiadają zainteresowaniom naszych najmłodszych.

Szczegóły warsztatu znajdą Państwo w ofercie Ośrodka w Tarnowie.