Zaloguj się! Posłuchaj! Zapisz, bądź na bieżąco!

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w dn. 7-14 kwietnia zapraszają do udziału w I Małopolskim Kongresie Szkolnego Doradztwa Zawodowego.

Wydarzenie odbędzie się zdalnie i jest adresowane do wszystkich nauczycieli, którym sprawy doradztwa zawodowego są bliskie. W ramach kongresu zaplanowaliśmy sesje – moduły tematyczne. Zapraszamy na nie – w zależności od tematu wykładów – dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli języka obcego zawodowego i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Szkolni doradcy zawodowi w każdy dniu znajdą coś dla siebie.

Mamy świadomość, że podejmowane w codziennej pracy z uczniem zadania z zakresu doradztwa zawodowego są wyzwaniem dla nauczycieli, a dla młodych ludzi niezwykle istotnym wsparciem w procesie poznawania dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Właściwe przygotowanie dzieci i młodzieży do nieznanej przyszłości będzie możliwe jedynie wtedy, jeśli nie tylko trafnie zdiagnozujemy talenty młodych ludzi, ale również wzmocnimy ich kompetencje, które w dalszej perspektywie wpłyną na sytuację zawodową.

Jakość świadczonego doradztwa zależy w dużej mierze od przygotowania nauczycieli i nieustannej aktualizacji wiedzy w tym obszarze. Bieżące śledzenie zmian na rynku pracy nie jest proste. Natłok informacji sprawia, że znalezienie wartościowych treści może przysparzać trudności. Realizację tych zadań ułatwią zaproszeni na kongres specjaliści.

Niezależnie od poziomu nauczania, każdy znajdzie coś dla siebie – od webinariów poświęconych preorientacji zawodowej w przedszkolu, przez metody i narzędzia możliwe do wykorzystania podczas zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, po wiedzę o ciekawych branżach. Zaplanowana jest też sesja o związku edukacji z rynkiem pracy, którą dedykujemy dyrektorom szkół i przedszkoli.

Kongres patronatem honorowym objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Szczegóły dostępu do poszczególnych webinariów otrzymają zarejestrowani uczestnicy. Zgłoszeń można dokonać na stronie internetowej: https://mcdn.edu.pl/krakow/kongres/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Załączniki:
Program I Małopolskiego Kongresu Szkolnego Doradztwa Zawodowego
Program sesji online dla dyrektorów szkół i placówek